O Lindab Seamline

Falcovaná krytina Lindab Seamline je dlhými rokmi preverený spôsob zastrešnia, vhodný najmä do horských oblastí a do miest so sťaženými povetrenostnými podmienkami (napr. exponované fasády, náveterné strešné plochy), na strešné konštrukcie s malým sklonom (manzardy, vikiere a pod.) alebo ako doplnok pre skladané krytiny.

Princíp falcovanej krytiny spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja a to aj v prípade snehovej pokrývky. Základnou surovinou pre falcovanú krytinu Lindab Seamline je švédsky predlakovaný oceľový plech PLX hrúbky 0,6 mm, o šírke 670 mm alebo plech FOP hrúbky 0,5 mm, o šírke 613 mm. Ide o celkom unikátny materiál, vyznačujúci sa vysokou životnosťou, stálofarebnosťou, vynikajúcou tvárnosťou a spracovateľnosťou. Použitá jemnozrnná oceľ je obzvlášť dobre tvárna aj napriek tomu, že hrúbka plechu je 0,6 mm. Oceľový plech PLX je doplnený extrémne odolným a bezúdržbovým systémom povrchovej úpravy Elite, ktorá zaručuje najvyššiu ochranu proti korózií, vynikajúcu farebnú stálosť a vysokú odolnosť voči poškriabaniu.

Pre menej náročných zákazníkov je v ponuke oceľlový plech pod označením FOP-CO, v hrúbke 0,5 mm a povrchovej úprave Lindab Classic, Premium a Elite. Taktiež firma Lindab ponúka k falcovaniu aj hliníkové prevedenia krytiny.

Moderná falcovaná krytin nevyžaduje natieranie ani inú údržbu po dobu najmenej 50 rokov ani v drsných snehových a poveternostných podmienkach alebo agresívnom prostredí veľkomesta.

Cena za m2 krytiny Lindab SEAMLINE

Lindab Seamline FOP classic 6,40€/m2 bez DPH 7,68 €/m2 s DPH
Lindab Seamline FOP premium 7,30 €/m2 bez DPH 8,76 €/m2 s DPH
Lindab Seamline FOP elite 7,83 €/m2 bez DPH 9,18 €/m2 s DPH
Lindab Seamline PLX elite 15,75 €/m2 bez DPH 18,24 €/m2 s DPH
Lindab Seamline PLX durafrost 15,75 €/m2 bez DPH 18,24 €/m2 s DPH
Lindab Seamline AL classic MAT 13,95 €/m2 bez DPH 16,74 €/m2 s DPH
Lindab Seamline

Katalógy

stresne_krytiny_august_2012 Ako si vybrat dobru strechumontazny-navod-krytiny

Spoločnosť Lindab 

Spoločnosť Lindab patrí medzi európskych lídrov na trhu v oblasti vývoja, výroby a predaja výrobkov z tenkostennej ocele. Viac ako 50 rokov pôsobí firma Lindab vo viac ako 30 krajinách Európy a jej sídlo nájdete vo švédskom mestečku Grevie.

Na Slovensku začala spoločnosť  Lindab pôsobiť až po roku 2000 keď odkúpila vtedy jedného z najväčších výrobcov plechových strešných krytín – firmu ROVA.

Výhody falcovanej strešnej krytiny 

1. Použitie pre nízke sklony (od 5°)
2. Jednoduchý, elegantný a moderný tvar
3. Nízka hmotnosť krytiny
4. Široké možnosti použitia – horské, historické, moderné budovy
5. Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja
6. Krytina je vhodná na zložité tvary a detaily strechy
7. Absolútna bezúdržbovosť krytiny
8. Vysoká trvanlivosť a životnosť = švédsky plech
9. Písomná záruka až 30 rokov (pri prevedení Elite)
10. Široká farebná škála