Firma Naša strecha Vám zabezpečí okrem predaja aj odbornú montáž strechy a strešných doplnkov:

montáž krovu – klasické i väzníkové
montáž krytiny – pálené i plechové
montáž odkvapového systému
montáž strešných doplnkov – strešné okná, sneholapy, strešné výlezy, odvetrávacie komíny …

Montáž strechy rozdeľujeme:

 • montáž krovu
 • montáž krytiny 
 • montáž odkvapového systému

Strecha je stavebná konštrukcia nad chráneným vnútorným prostredím, vystavená priamemu pôsobeniu atmosférických vplyvov, podielajúca sa na zabezpečenie požadovaného stavu prostredia v objekte. Pozostáva z nosnej strešnej konštrukcie (krov) a jedného alebo niekoľkých strešných plášťov oddelených vzduchovými vrstvami.

Podla sklonu ich delíme:
ploché strechy α < 5°
šikmé strechy 5° < α< 45°
strmé strechy 45° < α < 90°

KROV A JEHO DELENIE

Pri montáži strechy je krov primárne nosnou konštrukciou. Sklon strechy ovplyvňuje krytina, poloha, klimatické pomery a v neposlednom rade aj estetitika stavby.  Taktiež strecha domu by mala byť v harmónii s okolitou výstavbou a prírodným prostredím.

Rozdelenie striech
Základné rozdelenie striech vychádza z ich tvaru. Strechy môžeme rozčleniť na pultové, sedlové, sedlové s valbou alebo s polvalbami, krížové a polokrížové, stanové, vežové,  manzardové a valcové.

Podľa systému nosnej sústavy sa súčasné konštrukcie delia na:

 • väznicové sústavy (stojatá stolica, ležatá stolica atď.),
 • hambálkové sústavy,
 • vlašské sústavy,
 • sústavy pílových striech,
 • ardantové sústavy,
 • sústavy vežových krovov,
 • väzníkové sústavy,
 • rámové sústavy,
 • úsporné sústavy samonosných strešných rovín,
 • kombinované sústavy

PLECHOVÉ KRYTINY A ICH VÝHODY

Plechové strechy prešli rovnako ako ostatné materiálové základne v stavebníctve svojim vývojom. Dvoma základnými dôvodmi, prečo si volíme montáž plechovej krytiny sú nízka hmotnosť a rýchlosť pri montáži strechy.

Moderné druhy plechových krytín sú povrchovo antikorózne upravené, pričom sú na exteriérovej strane potiahnuté PVC fóliou. Vzhľadom na takúto štruktúru na ne dávajú výrobcovia aj niekoľko desaťročnú záruku na prehrdzavenie. Životnosť strechy závisí napríklad aj od použitých spojovacích materiálov. Odborníci vedia, že plech nemôžu rezať uhlovou brúskou, jednoznačne treba použiť nožnice, vibračný nôž alebo okružnú pílu so špeciálnym kotúčom. Odletujúce horúce častice kovu od kotúča brúsky roztavia ochranné vrstvy a navyše sú silne oxidačné. To znamená, že s hrdzavením strechy môžete rátať s absolútnou istotou.

Výhodou plechovej strechy je hmotnosť, ktorá je až desaťnásobne nižšia ako pri klasickej škridlovej konštrukcii. Použitie plechu je opodstatnené aj pri starších, staticky poddimenzovaných domoch alebo chatách, ktoré by škridlová strecha neúmerne zaťažila. Úsporu nákladov a hmotnosti predstavuje aj tenšie drevo potrebné na krov.

PÁLENÉ KRYTINY (ŠKRIDLE) A ICH VÝHODY

Pálená krytina patrí medzi tradičné strešné krytiny, ktoré sa ako v minulosti, tak hlavne teraz v súčasnosti, tešia obrovskej obľube a dopytu zo strany mnohých užívateľov. Škridla ako ju taktiež nazývame je veľmi obľúbená predovšetkým pre svoje výhodné špecifické vlastnosti a parametre, ktoré ponúka. Obrovskou prednosťou je jej odolnosť.  Pálená krytina je veľmi odolným produktom, ktorý predstavuje pre akýkoľvek strešný systém výhodné riešenie a to hlavne preto, že predstavuje vysokú životnosť. Je odolná aj proti najrôznejším pestrým poveternostným podmienkam. Neprekvapí ju ani dážď, ani slnečné žiarenie, dokonca ani mráz alebo sneh a má taktiež veľmi nízku mieru absorbácie vody.

Podľa použitého materiálu pri výrobe delíme pálené krytiny na keramické a betónové.

                6 dôvodov prečo strecha od nás                    

SPOĽAHLIVOSŤ A KVALITNÉ MATERIÁLY

zvitky

ODBORNÝ SERVIS

A PORADENSTVO

poradenstvo

PREDĹŽENÁ

ZÁRUKA 

záruka

DOPRAVA A VYKLÁDKA TOVARU

doprava

NAJLEPŠIA CENA

A KVALITA

ODBORNÁ

MONTÁŽ

montáž plechu

Domy s našimi strechami

Poprechádzajte sa po našej virtuálnej galérii a pozrite sa, ako dokáže nová značková strecha zmeniť vzhľad celého domu. K dispozícii je veľa farieb a štýlov. Hodila by sa niektorá z týchto striech k vášmu domu?