Pálená škridla
Barber
Bramac krytina
Keramická krytina z prírodného materiálu
Pálená škridla

Pálené škridly sú vhodné ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie rodinných domov. Keramická krytina je čisto prírodný produkt.
Bohatá ponuka tvarov, farieb a povrchových úprav pre moderný, klasický i historický vzhľad - vďaka svojej všestrannosti je vhodná na strechy stavieb všetkých druhov, pre novostavby aj rekonštrukcie. Dokonale zachová ráz historických budov, ale rovnako dobre sa uplatní i v modernej architektúre rodinných domov. Škridly sú v cenovo dostupných variantoch, pre každý typ strechy a charakter domu.

About
Pálená škridla
Prečo si vybrať pálenú škridlu?

Na Slovensku asi najviac obľúbenou a používanou krytinou je pálená škridla.

Mali by ste vedieť, že váha pálenej škridle sa pohybuje podľa typu od 40 až 70 kg/m2. Ide však o takzvanú ťažkú strechu. Z hľadiska nepriepustnosti je lepšie vytvoriť pre takúto krytinu sklon strechy od 22 do 40°, aby voda mohla voľne stekať do odkvapového systému. Niektoré typy škridiel umožňujú vytvoriť sklon strechy už od 12°, ale len za predpokladu, že sa použijú na to určené doplnky, pri správnej realizácii by mala vydržať najmenej päťdesiat rokov

Pálená škridla
Výhody

Pálená alebo aj keramická škridla má pri kvalitnom spracovaní jednotlivých dielov aj päťdesiatročnú životnosť. Sú symbolom typických červených striech. Vyrobené sú z hliny, íľov a vody a vypaľované pri vysokej teplote.

Škridla pálená pri tisícke stupňov by mala vydržať aj sto rokov. Jej trvanlivosť priamo súvisí aj s kvalitou krovov a latovania, na ktorých sú uložené. Na týchto položkách by sa zásadne nemalo šetriť. Ako prírodný materiál nezaťažujú do takej miery životné prostredie a sú ľahko recyklovateľné.

Pálené škridly dobre odolávajú vplyvom počasia, majú dobrú stálofarebnosť a zvukovo-izolačné vlastnosti. Oprava poškodených škridiel sa rieši ich výmenou, takže nie je príliš zložitá. Ich tepelný odpor je vysoký a majú dobré tepelno-akumulačné schopnosti. Patria medzi odolné typy krytiny, ktorá znesie aj extrémne podmienky.

Nevýhody

Nevýhodou môže byť vysoké zaťaženie strechy, ktorá takú ťarchu musí zniesť, podobne ako u betónových typov.

Pálená škridla
Slide

Najpredávanejšie produkty v kategórii Keramická krytina

Pálená škridla
Contact
KONTAKT

Potrebujete poradiť?
Neváhajte nám napísať e-mail alebo nás kontaktujte na jednom z nižšie uvedených odkazov.

KONTAKT

Naši odborníci vám radi pomôžu.

0902 051 929

NAPíšTE NáM

Radi vám zodpovieme všetky otázky.

obchod@nasastrecha.sk

assignment

NECHAJTE SI VYPRACOVAť PONUKU

Máte projekt a zaujíma Vás cena materiálu?

obchod@nasastrecha.sk