TITANIA

Veľkoformátová keramická škridla.

  • Tolerancia posuvu až na úrovni 43 mm umožňuje prispôsobiť rozostup lát na krokvách, čo dodatočne zrýchľuje pokrývačské práce.
  • Vyznačuje sa tzv. „formátom 10”, čiže nadpriemernou spotrebou na 1 m2 na úrovni 9 – 10,1 ks, čo umožňuje ponúknuť optimálny pomer ceny a efektívnosti.
  • Jedinečná konštrukcia horných a bočných zámkov zaručuje tesnosť a trvácnosť strechy.
  • Bezpečnosť pokrytia strechy už so sklonom iba 10° (s použitím dodatočného zabezpečenia).

TECHNICKÉ DÁTA

Veľkosť (cca) 325 x 515 mm
Krycia šírka min. (cca) 260 mm
Krycia šírka v množstve (cca) 262 mm
Krycia šírka max. (cca) 264 mm
Vzdialenosť lát min. (cca) 380 mm
Vzdialenosť lát v počte (cca) 402 mm
Vzdialenosť lát max. (cca) 424 mm
Spotreba škridiel min. (cca) 9.0 ks / m²
Spotreba škridiel množstvo (cca) 9.5 ks / m²
Spotreba škridiel max. (cca) 10.1 ks / m²
Hmotnosť na kus (cca) 4.9 kg / kus
Hmotnosť na m² (cca) 46.6 kg / m²
Hmotnosť na paletu (cca) 966 kg
Minimálne balenie, počet kusov 4 kus
ks/paleta 192 kus

Keramická škridla TITANIA je vkusná, funkčná a trvalá krytina. Výrobok sa odlišuje nadčasovým tvarom plochej holandskej škridly vo formáte XXL. Formát 325 x 515 mm a tolerancia posuvu v zámku až cca 43 mm zaručujú dosiahnutie minimálnej spotreby na impozantnej úrovni približne 9 ks/m². Vďaka mnohým funkčným riešeniam sa strecha zhotovená zo škridiel TITANIA vyznačuje vynikajúcimi úžitkovými parametrami.

Perfektná spolupráca zámku a prekrytia škridly TITANIA chráni krytinu pred negatívnym vplyvom vonkajších podmienok. Pokročilý systém odvádzania vody z povrchu škridly dáva istotu, že strecha bude neprekonateľnou bariérou pre dážď a sneh. Dve premostenia na spodnej strane utesňujú zámok v celej šírke a predchádzajú vnikaniu dažďovej vody. Vďaka rozsiahlym a tesným zámkom, s použitím vhodnej podstrešnej fólie značky CREATON, keramická škridla TITANIA sa môže používať na strechách so sklonom už od 10 stupňov.