Adamante

Ruukki ADAMANTE

Ruukki Adamante 30 13,00 € bez DPH/m2
Lindab Profil

Lindab PROFIL

Lindab Profil classic 10,10 € bez DPH/m2
Retro 25

Blachotrapez RETRO

BT Retro lesk 11,49 € bez DPH/m2

Nová strecha

9

Plechová krytina sa používa na zastrešenie novostavieb kde je hlavnou výhodou jej nízka hmotnosť a tým pádom je možné nadimenzovať lahší krov čo vám ušetrí peniaze a taktiež nezaťažíte takou hmotnosťou obvodové múry a základy. Taktiež pri novostavbe uvítate aj menšiu časovú náročnosť, ktorú plechová krytina vyžaduje.

Rekonštrukcia strechy

RD Modra Kráľová

Ak ste sa rozhodli vymeniť svoju starú strechu za novú ale váš pôvodný krov, múry a základy nie sú už v ideálnej kondícii tak plechové krytiny sú tým ideálnym riešením. Podstatným faktorom a úspechom k vašej spokojnosti ale bude ak rekonštrukciu strechy zveríte do rúk zaškoleným odborníkom v tejto oblasti.

Šindlová strecha – výmena

kanadský šindel defekt

Ak máte na streche šindel a po 10 až 15 rokoch ste zistili, že je na viacerých miestach zdeformovaný a tým pádom nespĺňa úžitkové vlastnosti tak je najvyšší čas ho vymeniť. V tomto prípade je ideálnou voľbou plechová krytina nakoľko s najväčšou pravdepodobnosťou nebude váš krov dimenzovaný na ťažkú pálenú alebo betónovú krytinu.

Moderná architektúra a strechy

Lindab Seamline

Plechová krytina vďaka dnešnej rôznorodej profilácii sa čoraz častejšie používa  pri moderných strechách a dnešní architekti ju veľmi radi zapracúvavajú do svojich projektov. Pri širokej škále farieba povrchových úprav si vie vybrať aj ten najnáročnejší zákazník.

 

 

Výber krytiny podľa tvaru

Strecha metal

Pri výbere strešnej krytiny je veľmi dôležité prihliadať na tvar strechy nakoľko nie každý typ krytiny je možné použiť na každú strechu. Pri správnej voľbe treba zohladniť sklon strechy ako aj jej členitosť a aké prvky budú v streche zakomponované ( strešné okná, svetlovody, odvetrávacie prechodky, solárne panele, komíny …)

 

Podnebie a plechová strecha

mazowsze_obiekt7_001

Plech ako materiál na strechu je vhodný do každého podnebia i keď aj tu musíme počítať s fyzikálnymi vlastnosťami plechu ako je rozťažnosť a sťažnosť, zrážanlivosť vlhkosti pri rôznych teplotách. Veľmi dobrou vlastnosťou plechu je jeho hmotnosť a tým pádom lepšia aplikovateľnosť aj vo vyšších záťažových pásmach, kde nám prípadná váha plechu v spojitosti s vyššou vrstvou snehu nezaťažuje danný objekt.