Rozmanitosť strešnej krytiny

Strešná krytina nie je len ochranou domu pred počasím. Strecha dáva Vášmu domu celkový ráz a zásadne ovplyvňuje to, aký bude jeho celkový vzhľad. V našom strešnom centre Vám ponúkame široký výber strešnej krytiny značiek Blachotrapez, Ruukki, Lindab, Creaton, Bramac, Terran za najlepšiu cenu na trhu.
Vyberať môžete z plechovej krytiny maloformátové aj veľkoformátové, pálené tašky i betónovej škridlovej krytiny. Ďalej ponúkame asfalový šindeľ a samozrejme u nás nájdete všetky doplnky k streche vrátane odkvapového systému. Všetko v mnohých farebných aj povrchových úpravách.

S výberom vám radi poradíme, či upravíme zakúpený materiál podľa vašich požiadaviek.

Ideálna strecha pre vás

Ako si vybrať strešnú krytinu?

 • Pri výbere strešnej krytiny rešpektujte bezpečný sklon strechy, pre ktorý je krytina určená.
 • Skvelú životnosť majú betónové a keramické škridly (80 – 100 rokov).
 • Krytina z prírodných materiálov, akými sú drevo či slama, si vyžaduje zvýšenú a pravidelnú údržbu.
 • Strešné doplnky ovplyvňujú funkčnosť, životnosť, vzhľad strechy i konečnú cenu za strešnú krytinu.
 • Pri výbere strešnej krytiny využívajte konzultácie s odborníkmi, predídete tak nevhodnému výberu.

NOVOSTAVBY

Využite náš kompletný servis vrátane montáže.

Čo zohľadniť pri výbere?

Výber a správna voľba strešnej krytiny je dôležitý krok nielen pre jej estetickú funkciu, ktorú ako „koruna stavby“ nesporne má, ale predovšetkým pre úlohu trvalej a spoľahlivej ochrany Vášho obydlia.

Prvoradé je zváženie a posúdenie podmienok, ktorým je strecha celoročne vystavená. Výsledný návrh vašej strechy musí správne zohľadňovať lokalitu, v ktorej bude strešná krytina vystavená poveternostným vplyvom akými sú sneh, vietor, dážď a dnes už aj pomerne časté extrémy počasia. Ďalej musí návrh rešpektovať sklon a členitosť strechy a až potom sa v riešení návrhu zaoberať materiálom, povrchovou úpravou či farebným prevedením tak, aby výsledný efekt bol splnením nielen vášho sna o korune domu, ale zabezpečoval aj istotu a bezpečie v ňom.

Kvalita bez kompromisov

Široká škála nami ponúkaných značiek a modelov poskytuje možnosť výberu nielen „pre oko“, ale aj istotu, že všetky majú požadované vlastnosti, ktoré kvalitná krytina musí spĺňať. V sortimente krytín nájdete keramické, betónové a plechové krytiny s variabilnou povrchovou úpravou a farebnou škálou, od klasického štýlu –  jednofarebných až po stredomorské prevedenia viacfarebných – a to jednak v prémiovom prevedení, v bežne dostupnom štandarde, ale aj v ekonomickom variante. To všetko, samozrejme, bez kompromisov v kvalite tovaru.

REKONŠTRUKCIE

Využite náš kompletný servis vrátane montáže.

Každá strecha má svoju životnosť

Každá, aj tá najkvalitnejšia strecha či strešná krytina, má svoju životnosť. Príde čas, kedy strecha prestane spĺňať svoju primárnu funkciu a cez strechu začne prenikať sneh, voda, častokrát netesní pred vetrom, prípadne má iné funkčné či estetické poškodenie.

Ďalším dôvodom, ktorý vedie k obnove strešného plášťa, je jeho nesprávna skladba. Strecha možno nie je dostatočne zateplená a izolačné parametre nevykazujú také hodnoty, aké by mali. Veľakrát sa teda rekonštrukciou rieši otázka dodatočnej izolácie.

Rekonštrukcia môže zahŕňať aj zmenu tvaru strechy, rozšírenie existujúceho objektu, vybudovanie obytného podkrovia, vikierov alebo strešných okien. Na väčšine starších rodinných domov na Slovensku so šikmou strechou sa nachádza strešná krytina, ktorá už nespĺňa svoju funkciu. Aj preto je nutné strešnú krytinu vymeniť.

Dôvody pre výmenu strechy v kocke:

 • zatekanie do strešného plášťa
 • nevyhovujúci estetický vzhľad strechy
 • únava materiálu
 • rozšírenie obytného a pracovného priestoru
 • odstránenie chýb v strešnej konštrukcii z minulosti
 • lepšie zateplenie kvôli šetreniu energie
 • zvýšenie hodnoty domova
 • využitie strechy na získanie energie zo slnka