Betónová krytina
Barber
Bramac krytina
Voľba modernej strechy
BETÓNOVÁ KRYTINA

Betónové škridly sú vyrábané z vysokokvalitných surovín piesku, vody, portlandského cementu a pigmentov oxidu železa. Na rozdiel od iných strešných krytín sa pevnosti betónových škridiel časom zvyšujú, čo znamená záruku ich dlhej životnosti a funkčnosti. Výroba betónových škridiel je šetrná k prírode a prispieva tak k budúcej kvalite prostredia pre naše deti.

About
Betónová strecha
Prečo si vybrať betónovú strechu ?

V prvom rade je to obľúbený materiál kvôli životnosti. Tak ako je vhodný na základy či steny domu, uplatní sa aj na streche. Najmä v oblastiach, kde je veterno a hrozí, že vietor „odnesie“ časť či celú strechu, je betónová strešná krytina vhodnou voľbou. Betónová krytina poskytuje solídny materiál, ktorý len tak rozmary počasia neovplyvnia. Samozrejme, že tento materiál vyžaduje skutočne pevný krov. Je však lepšie rozhodnutie riešiť nosnosť krovu pri stavbe ako riešiť následky silného vetra. Navyše betón je veľmi odolný. Nepustia sa do neho huby, termity, neškodí mu voda a nie je horľavý. Betónová krytina je veľmi obľúbená napríklad v častiach Karibiku, ktoré trpia hurikánmi, pretože betónová strecha predsa len niečo vydrží.

Image not availableBetónová krytina
Výhody

Výhodou betónových striech je však odolnosť voči počasiu (aj keď časom vyblednú predsa len je to jeden z najodolnejších materiálov, aké máte k dispozícii). Vekom sa jej pevnosť zvyšuje, je mrazuvzdorná, neškodí jej ani krupobitie. Ak teda hľadáte krytinu, ktorá váš dom spoľahlivo ochráni, betónová strecha je pre vás to pravé.

Image not availableBetónová krytina
Nevýhody

Nevýhodou je váha, preto sa betónové škridle nehodia napríklad pri prestavbe strechy u staršieho domu. Pokiaľ na ňom bola pálená škridla, predsa len krov niesol oveľa menšiu záťaž. Tiež je problém, že betónové škridle časom vyblednú. Predsa len žiadny špeciálny náter ani lak neochráni strechu počas celej doby životnosti pred vplyvom počasia – kyslými dažďami či UV žiarením. Takže údržbu potrebuje aj tento superodolný materiál.

Betónová krytina
Contact
KONTAKT

Potrebujete poradiť?
Neváhajte nám napísať e-mail alebo nás kontaktujte na jednom z nižšie uvedených odkazov.

KONTAKT

Naši odborníci vám radi pomôžu.

0902 051 929

NAPíšTE NáM

Radi vám zodpovieme všetky otázky.

obchod@nasastrecha.sk

assignment

NECHAJTE SI VYPRACOVAť PONUKU

Máte projekt a zaujíma Vás cena materiálu?

obchod@nasastrecha.sk